Všetky správy

16. september 2022

Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams

Loft nie je len typ bývania – loft je životný štýl. Osobitá atmosféra, známa z post industriálnych rezidencií zo svetových metropolí, je teraz dostupná aj v Prahe. Na základe exkluzívneho poverenia developera začína realitná kancelária Svoboda & Williams predaj ôsmich bytových jednotiek na najvyšších poschodiach ojedinelého rezidenčného projektu Vanguard.

Budova Vanguard v pražských Modřanech oživuje industriálneho ducha bývalej továrne na letecké súčiastky. Do života ju vracia v podobe exkluzívnych loftov, ktoré disponujú jedinečnými proporciami: svetlá výška stropov na niektorých poschodiach dosahuje až 4,5 metra, vysokozáťažové stropy unesú takmer čokoľvek. „Tieto jedinečné konštrukčné prvky nám umožnili realizovať v Modřanech projekt, ktorý na českom trhu nemá obdobu,“ konštatuje Marek Padevět, riaditeľ rezidenčných projektov developerskej spoločnosti PSN, ktorý za Vanguard stojí.

Úplným unikátom aj v medzinárodnom kontexte je autovýťah, ktorý prepája štrnásť podlaží šesťdesiatmetrovej stavby. Majitelia vybraných bytov tak môžu svojimi vozidlami dôjsť takmer do kuchyne a ustajniť ich na privátnom parkovacom státí, ktoré od samotného loftu oddeľuje presklená priečka. „Na plochu vymedzenú na parkovanie sa zmestia až 3 vozidlá. Rezidentom je navyše k dispozícii aplikácia, ktorá umožní rezervovať si autovýťah na presný čas a nestrácať tak ani minútu pri odchode,“ upresňuje Eva Prašivková, Senior Property Consultant Svoboda & Williams. „Klient si tiež môže do loftu doinštalovať technológie pre smart home a nakonfigurovať ľubovoľné funkcie diaľkového ovládania domácnosti,“ dodáva Prašivková.

Zrekonštruovaná budova ponúkne celkom 140 bytov s dispozíciami od 40 m² až po 700 m². „Vysoké industriálne stropy umožňujú včleniť do interiéru originálne vstavby a tým znásobiť úžitkovú plochu. Obrovské okná zalejú priestory svetlom a ponúknu ohromujúce výhľady,“ popisuje kľúčové benefity projektu Prašivková. Takmer neohraničeným priestorom ohromia predovšetkým exkluzívne penthousy v najvyšších poschodiach budovy. Výmera 700 m² zahŕňa aj veľkorysé strešné terasy zavesené takmer pod oblakmi, vo výške Petřínskej rozhľadne. „Stavebne sú koncipované ako chránené privátne priestory, ktoré spolu s výhľadmi majiteľom zaistia aj absolútne  súkromie. Súčasťou terás je príprava na vlastný wellness s prípravou na bazén,“ dopĺňa Prašivková.

Dvadsaťmetrový bazén potom nájdu v priestrannom wellness a fitness v suteréne, ktoré všetkým rezidentom Vanguard dovolia udržiavať kondíciu a načerpať energiu v každý deň. Užívať si môžu i rady ďalších benefitov: od kina, cez party room, po zdieľanú letnú kuchyňu či vonkajšiu saunu na streche, v režime 24/7 im bude k dispozícii recepcia so službou concierge.

„Lofty sú ponúkané v základnej úprave shell & core, ktorá klientom poskytne priestor na realizáciu vlastných snov, ale i kompletne dokončené a vybavené nábytkom,“ vysvetľuje Eva Prašivková. Záujemcovia sa môžu už teraz inšpirovať vzorovými loftami od popredných interiérových dizajnérov: štúdia OOOX a Ivanky Kowalski. „V krátkom čase plánujeme tiež fit out dvoch penthousov,“ sľubuje Marek Padevět s tým, že jeden z loftov pojmú v štýle pánskeho apartmánu v duchu Jamesa Bonda, druhý potom ako plnohodnotné rodinné bývanie pre početnú domácnosť.

V pešom dosahu Vanguard je Vltava s dostatkom zelene i množstvom príležitostí pre rekreačné a športové aktivity: od golfového ihriska, cez tenisové kurty až po bežecké a inline chodníky. V pešej dostupnosti sú aj staré Modřany s kultúrnym a spoločenským zázemím. Intenzívny development lokalitu v posledných rokoch výrazne zhodnotil. Ďalšie plánované projekty v bezprostrednom okolí svojimi výškovými limitmi nenarušia komfort rezidentov Vanguard, súčasne však prinesú ďalšie parky aj bohatšie gastro služby.


Pre ponuku bytov kontaktujte našu kanceláriu.

Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams

Novo zaradené nehnuteľnosti e-mailom Pravidelne každý mesiac Vás budeme informovať o novo zaradených nehnuteľnostiach na predaj a prenájom.
Nižšie prosím zadajte svoj e-mail.

Chcem dostávať novinky

Ďakujeme za Váš záujem. Registrácia k newslettru prebehla v poriadku.