Realitné správyNielen zo života v Svoboda & Williams

01. júl 2022

Svoboda & Williams získala prestížne ocenenie a 1. miesto v súťaži CEEQA Awards 2022. Stáva sa najlepšou realitnou kanceláriou roka.

Na konci júna sa vo Varšave uskutočnilo každoročné stretnutie lídrov z oblasti realitného sektora. Tradičný galavečer vyvrcholil vyhlásením víťazov tohtoročného kola súťaže CEEQA Awards. Realitná kancelária Svoboda & Williams získala 1. miesto v kategórii Agent of the Year – Local Agency.

Ceny CEEQA (Central & Eastern European Real Estate Quality Awards) je prestížnym a medzinárodne uznávaným ocenením. Touto cenou sú každoročne odmeňované významné budovy, spoločnosti a profesionáli naprieč 18 krajinami zo Strednej a Východnej Európy, ktoré vynikli svojimi úspechmi v oblasti komerčných nehnuteľností, investícií a rozvoja na európskych trhoch. Víťaza cien vyberá porota, ktorej členmi sú najvyššie postavení odborníci z oblasti Real Estate, bankári, investori, konzultanti. Na priebeh hlasovania dohliada medzinárodná konzultantská spoločnosť Deloitte.

Svoboda & Williams získala prestížne ocenenie a 1. miesto v súťaži CEEQA Awards 2022. Stáva sa najlepšou realitnou kanceláriou roka.

16. jún 2022

Svoboda & Williams exkluzívnym predajcom bytov vo funkcionalistickom paláci Londýnska 54 a 56

Na základe exkluzívneho poverenia spustila realitná kancelária Svoboda & Williams predaj bytov v budove na rohu ulíc Londýnska a Juhoslavská na rozhraní pražského Nového Mesta a Vinohradov, ktorá po dokončení veľkorysej revitalizácie ponúkne 31 reprezentatívnych bytov vo vysokom štandarde.

Časť šesťposchodového funkcionalistického paláca bývalej Vinohradskej záložne už prešla nákladnou rekonštrukciou spoločných priestorov aj interiérov podľa návrhu architektonického ateliéru QUADRATA, revitalizácia usilujúca o zachovanie pôvodného konceptu domu však ďalej pokračuje. Hotový projekt očarí vyváženým spojením funkcionalistickej architektúry s novodobými prvkami, ktoré zodpovedá súčasným požiadavkám na moderné bývanie. Patrí k nim presklený výťah či bezpečnostné vstupné dvere, v dome tiež vzniká nová kotolňa na centrálne vykurovanie.

Interiéry bytov ponúknu vysoký štandard s masívnymi drevenými dvojvrstvovými podlahami, sanitárnym vybavením Hansgrohe, kúpeľňovou keramikou Vitra, veľkoformátovými obkladmi v dekore prírodného kameňa, bezfalcovými interiérovými dverami a bezpečnostnými vstupnými dverami. Bytové jednotky sú orientované ako do ulice, tak do pokojného vnútrobloku. Väčšina bytov disponuje balkónom či terasou, budúci majitelia majú taktiež možnosť dokúpiť si k bytu pivnicu v dome.

Projekt Londýnska 54 a 56 stojí na jednej z hlavných vinohradských tepien, v obľúbenom mieste stretávania, kde sa pretínajú miestne komunikačné uzly. Noblesná mestská štvrť s radom pôvodných nájomných domov od známych architektov láka širokými ulicami tienenými stromami, upravenými parkami, kvalitnou reštauračnou a kaviarenskou scénou, či množstvom škôl i ďalšej občianskej vybavenosti.

Viac o projekte Londýnska 54 a 56.

Svoboda & Williams exkluzívnym predajcom bytov vo funkcionalistickom paláci Londýnska 54 a 56

14. jún 2022

Početný tím Svoboda & Williams utužil vzťahy v malebných Slavoniciach

Slavonice, malebné mestečko na česko-rakúskych hraniciach, sa počas druhého júnového víkendu stali dejiskom veľkého realitného "mejdanu". V meste preslávenom svojráznou atmosférou i bohatou históriou sa zišiel kompletný tím realitnej kancelárie Svoboda & Williams pri príležitosti teambuildingu.

Kľúčovou témou stretnutia bolo predstavenie novej IT štruktúry, ktorá výrazne vylepší interné firemné procesy a do budúcnosti aj funkcionalitu IT nástrojov Svoboda & Williams pre externých užívateľov. Aj napriek nepriazni počasia stihli účastníci zájazdu jazdy na bicykloch, keramický kurz, výlet do unikátneho biotopu blízkych mokradí, ktoré ošetruje enviromentálna pozemková spoločnosť Refugium, alebo pomyselný výlet do farbistej slavonickej histórie. Príbehmi a slavonickými zákutiami realitný tím viedol miestny rodák a jeden z členov divadla Sklep Zdeněk Žampa, ktorému nikto nepovie inak ako Žampič. Popri skúmaniu tunajšieho genia loci samozrejme došlo aj na analýzy a prognózy vývoja realitného trhu, biznisovej stratégie a neformálne stretnutia a zoznamovania – tím Svoboda & Williams sa za šestnásť rokov na trhu totiž rozrástol na 130 členov.

Početný tím Svoboda & Williams utužil vzťahy v malebných Slavoniciach

17. máj 2022

Fragment: nová kapitola nájomného bývania v Česku bola zahájená

Na základe exkluzívneho poverenia investičnou skupinou Trigema začína Svoboda & Williams prvú fázu prenájmu bytov v rezidenčnom projekte Fragment situovanom v Prahe. Unikátna stavba, ktorá od počiatku vzniká ako symbióza medzi architektúrou, umením a rezidenčným developmentom, je tak o ďalší krok bližšie k cieľovej rovinke – už na začiatku roku 2023 sa jej priestory zaplnia prvými obyvateľmi.

Fragment je výsledkom spolupráce investičnej skupiny Trigema s architektmi Davidom Wittasskom a Jiřím Řezákom z prestížnej kancelárie Qarta architektúra a s umelcom Davidom Černým. Za majestátnou fasádou stavby vytvorenou z dynamicky členených rozpixelovaných blokov teraz vzniká 140 designovo zariadených bytov na prenájom, vybavených od podlahy k stropu. „Fragment má ambíciu prepísať kapitolu nájomného bývania v Česku. Svojím prepojením umenia a dizajnu ako v exteriéroch, tak v interiéroch, pridanými službami a vysokým štandardom široko presahuje hranicu „obyčajného“ rezidenčného bývania,“ hovorí Marcel Soural, predseda predstavenstva investičnej skupiny Trigema.

Budúci nájomcovia ocenia, že život v Fragmente sa ponesie v duchu tých najmodernejších riešení pre maximálny komfort. Technologické vybavenie všetkých jednotiek zahrnie vykurovanie aj chladenie za využitia aktivovaných podhľadov, vzduchotechniku ​​s rekuperáciou, filtráciou a úpravou vlhkosti i teploty privádzaného vzduchu a múdru domácnosť Smart Home Loxone, pomocou ktorej je možné ovládať tepelnú pohodu, ventiláciu, osvetlenie, domového vrátnika či zabezpečenia. Pohodlie a bezstarostnosť zaručí aj široká škála služieb, ktoré budú obyvateľom Fragmentu plne k dispozícii.

Samotná stavba nevzniká len ako neobyčajná architektonická dominanta, ale aj ako objekt, ktorý maximálne využíva moderné riešenie na výstavbu. Využité technológie tak zahŕňajú napríklad tepelné čerpadlá zem-voda so sústavou 30 geotermálnych vrtov hĺbky 180 m, využitie studničnej a dažďovej vody na pokrytie prevádzkovej spotreby a zelenej strechy s vegetáciou.

Kolaudácia stavby je naplánovaná na koniec roku 2022.

Viac informácií o projekte Fragment.

Fragment: nová kapitola nájomného bývania v Česku bola zahájená

13. máj 2022

Rezidencie Slávičie budú kolaudovať

Začiatok procesu kolaudácie je naplánovaný na posledný májový deň, pričom je teda pravdepodobné, že byty v novo vybudovaných viladomoch budú skolaudované ešte pred letom 2022.

Novostavby štyroch viladomov sa blížia k úspešnej kolaudácii. Momentálne je dokončený exteriér so spoločnými zelenými plochami, vonkajším parkoviskom i súkromnou príjazdovou cestou do stráženého rezidenčného objektu.

Rezidencie Slávičie ponúkajú bezstarostnú susedskú atmosféru v obklopení vyrastených stromov. Každý viladom má pritom rovnaké dispozičné riešenie, ktoré ponúka byty vhodné pre rodiny, páry i jednotlivcov. Na druhom a treťom podlaží sa rozprestierajú identické, veľkorysé 4-izbové byty. Na najvyššom podlaží nájdete exkluzívny 2-izbový byt s terasou orientovanou na tri svetové strany. Prvé podlažia sú vyhradené pre nebytové priestory, ktoré je možné využiť ako apartmány alebo kancelárie. V podzemí je zabezpečené parkovanie a vstup do pivníc.

Viac informácií o projekte.

Rezidencie Slávičie budú kolaudovať

02. máj 2022

Obraz Number 31 od Jacksona Pollocka bude po šestnástich rokoch opäť na predaj

Prelomové dielo abstraktného maliara Jacksona Pollocka Číslo 31 (Number 31, 1949) je jedným z definujúcich obrazov moderného umenia 20. storočia. Aukčný dom Christie's bude exkluzívne obraz ponúkať v májovej aukcii, ktorá sa uskutoční v New Yorku. Obraz bol posledných šestnásť rokov v súkromnej zbierke, jeho cena sa odhaduje na 45 miliónov dolárov.

Aukčný dom Christie’s bude predávať Pollockov obraz Number 31 počas akcie s názvom 20th Century Evening Sale, ktorá sa uskutoční 12. mája na Rockefeller Plaza v New Yorku. Dielo namaľované v roku 1949 patrí medzi najsilnejšie príklady Pollockových slávnych expresionistických kvapľových malieb, ktoré predstavujú kľúčový moment vo vývoji umenia dvadsiateho storočia. Obraz sa nachádzal v súkromnej zbierke od roku 2006.

Pollock vytvoril „Číslo 31“ v návale brilantnej kreatívnej činnosti koncom roka 1949, následne bol obraz vystavený u Pollockovej predajkyne Betty Parsons neskôr v tom istom roku, kde ho kritici opísali ako „najlepší obraz, aký kedy urobil“. Obraz o veľkosti 78.7 x 57.2 cm sa objavil sa na mnohých dôležitých výstavách, vrátane retrospektívy Jacksona Pollocka v newyorskom múzeu MoMA z roku 1967.

Obraz Number 31 od Jacksona Pollocka bude po šestnástich rokoch opäť na predaj

05. apríl 2022

Svoboda & Williams exkluzívne poverená predajom nových apartmánov v projekte LuxApartments Penati Golf Resort

Nadštandardný projekt LuxApartments v Šajdíkových Humenciach, vzdialený len hodinu cesty autom z Bratislavy i Brna, ponúka okrem prémiového 36-jamkového golfového ihriska aj privátne bývanie s výhľadom a priamym vstupom do jazera.

Portfólio Svoboda & Williams tak rozširujú novo vybudované a nadčasové apartmány LuxApartments s výmerami od 33 m2 po 157 m2 situované v Penati Golf rezorte, ktorý okrem golfu ponúka možnosti cykloturistiky, nordic walking, peších prechádzok, vodných bicyklov, člnkovania či tenisu. Nechýba tu ani detské ihrisko a reštaurácia. Rezidencia je tvorená dvoma apartmánmi s terasami a predzáhradkami na prízemí, troma apartmánmi s terasami na poschodí a priestranným strešným penthousom. Nová moderná budova leží priamo na brehu jazera s privátnou plážou pre rezidentov.

Apartmánový viladom má výhľady priamo na jazero a je prepojený s exteriérom. Strešné penthousy sa predávajú zariadené prémiovým talianskym nábytkom značiek Minotti a Poliform, pre zvýšený komfort majú vstup do interiéru priamo z výťahu. Štandardy ekologickej stavby z CLT panelov vyrábaných na mieru v Rakúsku sú sfinalizované s vysoko kvalitných prírodných materiálov.  

Viac informácií o projekte v LuxApartments.

Svoboda & Williams exkluzívne poverená predajom nových apartmánov v projekte LuxApartments Penati Golf Resort

23. marec 2022

Christie's bude dražiť legendárny portrét Shot Sage Blue Marilyn od Andyho Warhola

V newyorskej aukčnej sieni Christie's prebehne v máji dražba portrétu Marilyn Monroe od Andyho Warhola. Ide o jeden z najikonickejších obrazov v histórii a ukážku vizuálnej sily, ktorú bol Warhol schopný pretaviť do svojich diel. Podľa odhadov sa cena portrétu môže vyšplhať až na rekordných 200 miliónov dolárov, čo by predstavovalo najdrahšie vydražené dielo z éry 20. storočia.

Portrét Marilyn Monroe patrí spoločne s konzervami Campbellových polievok k Warholovým notoricky známym dielam. Legendárny predstaviteľ pop-artu začal hollywoodsku krásku zvečňovať pomocou sieťotlače v roku 1962, teda krátko po jej smrti. V roku 1964 vyvinul rafinovanejšiu a tiež oveľa náročnejšiu techniku ​​sieťotlače, prostredníctvom ktorej sa chcel vymedziť voči doterajšej masovej produkcii. Vďaka tomu vznikol veľmi obmedzený počet portrétov, ktorého je dielo Shot Sage Marilyn súčasťou.

Slávny obraz v súčasnej dobe vlastní nadácia súrodencov Thomasa a Doris Ammannových, ktorí v roku 1977 založili v Zurichu galériu Thomas Ammann Fine Art. Výťažok z predaja poputuje na aktivity nadácie, ktoré spočívajú v rozvoji detskej zdravotnej starostlivosti a vzdelávacích programov po celom svete. 

„Marilyn od Andyho Warhola predstavuje vrchol amerického pop-artu. Takto významné dielo sa v aukcii draží raz za generáciu. Je zosobneným prísľubom amerického sna, v ktorom sa na jednom plátne podarilo zachytiť optimizmus, krehkosť, ohlas a ikonografiu,“ hovorí Alex Rotter, ktorý v Christie's vedie sekciu umenia 20. a 21. storočia. 

Christie's bude dražiť legendárny portrét Shot Sage Blue Marilyn od Andyho Warhola

15. marec 2022

Stavebné práce na projekte rezidencie Slávičie finišujú

Svoboda & Williams ako exkluzívny predajca bytov a nebytových priestorov v novom projekte rezidencie Slávičie, umiestnenom v bratislavskom Slávičom údolí, informuje o posune stavebných prác. Fasáda je dokončená a začalo sa s úpravou spoločných vonkajších priestorov.

Súkromný rezidenčný komplex s vlastnou príjazdovou cestou je tvorený 4 viladomami, na ktorých sa stavebné práce blížia ku koncu. Ich fasády sú dokončené a chýba už len položiť podlahu na terasy. V spoločných vonkajších priestoroch sa začalo s výsadbou okrasných stromov a budovaním chodníkov a vonkajších parkovacích miest. Taktiež sa finalizuje privátna komunikácia vedúca k rezidenciam či terénne úpravy, ktorých súčasťou budú aj altánky a lavičky.

Kolaudácia je plánovaná na koniec apríla, pričom sa byty predávajú v stave white walls, čo umožňuje absolútne prispôsobenie sa požiadavkám ich majiteľov.

Viac informácií o projekte Slávičie.

 

Stavebné práce na projekte rezidencie Slávičie finišujú

04. marec 2022

Na Ukrajinu mieri od zamestnancov Svoboda & Williams 16 000 Eur

S ruskou inváziou na Ukrajinu sa naprieč Slovenskom a Českou republikou zdvihla vlna solidarity, ktorá má rôzne podoby. Zamestnanci Svoboda & Williams sa rozhodli pomôcť finančne a počas piatich dní vybrali 16 000 eur. Vybraná čiastka putuje na účet Červeného kríža.

„Dianie na Ukrajine teraz pozorne sleduje celý svet a je dôležité, aby pomohol každý, kto pomôcť môže. Mnoho kolegov sa od minulého štvrtka rozhodlo napadnutú krajinu podporiť rôznymi cestami. Začiatkom týždňa sme však dospeli k názoru, že spoločná a koordinovaná pomoc je efektívnejšia. Preto sme sa rozhodli Ukrajinu podporiť prostredníctvom Červeného kríža, ktorý vo vojnou zasiahnutej oblasti zaisťuje potrebnú zdravotnú starostlivosť a na území Českej republiky sa pripravuje na možný príchod utečencov z Ukrajiny,“ hovorí Prokop Svoboda, majiteľ Svoboda & Williams.
 

Na Ukrajinu mieri od zamestnancov Svoboda & Williams 16 000 Eur

Novo zaradené nehnuteľnosti e-mailom Pravidelne každý mesiac Vás budeme informovať o novo zaradených nehnuteľnostiach na predaj a prenájom.
Nižšie prosím zadajte svoj e-mail.

Chcem dostávať novinky

Ďakujeme za Váš záujem. Registrácia k newslettru prebehla v poriadku.